Choď na obsah Choď na menu
 


Ako rozoznať pohlavie?

Je to ľahšie keď sú andulky dospelé. Keď sú mladé tak to je trošku ťažšie. Aj ja som s tým mala problém. Väčšinou sa spoliehate na zverimex. Sú tam andulky rozdelené do dvoch klietok s nápisom SAMČEKOVIA, SAMIČKY. Spoliehala som sa na to aj ja, ale zistila som že je to inak. Ľudia si myslia že samčekovia majú modré ozobie a samičky rúžové. A tak ich aj triedia. 

samec.jpg

Keď je samček dospelý tak má tmavomodré ozobie. Keď je mladý tak sa môže stať trošku problém pretože keď je samček mladý tak má ozobie rúžové alebo fialové. V priebehu asi 2- 4 mesiacov sa u tmavo sfarbených samčekov ozobie sfarbí na tmavomodré. Môže sa stať že sa samčekovi objavia na zobáku tmavohnedé škvrny ktoré časom zmiznú alebo zostanú na trvalo. Ja som si kúpila andulku s vedomím že je to samička a nakoniec som zistila že je to samček. Mal rúžové ozobie a začalo sa mu pomaličky zafarbovať do modra. Niekedy sa môže samček preorientovať na samičku alebo môže mať zmenu hormónov. 


 

samicka---dospela.jpgDospelé samičky majú ozobie béžové prípadne hnedé s bielymi okrajmi okolo nozdier. Mladé samičky majú ozobie taktiež rúžové alebo fialové. Ozobie sa začne meniť v období párenia a hniezdenia.

 

 

 

 Andulky

Takže:
- dospelý samček má modré ozobie Andulky
- mladý samček rúžové prípadne fialové, v priebehu 2-4 mesiacov sa u tmavo sfarbených samčekov ozobie sfarbí na tmavomodré
- dospelé samičky majú ozobie béžové prípadne hnedé
- Mladé samičky majú ozobie rúžové prípadne fialové s bielymi okrajmi okolo nozdier. V období párenia a hniezdenia sa začína ozobie meniť na hnedé.

Dospelý samec :

  Dospelý samček 

 mladý samček

 

 

 

 

 

 

 

 

Mladý samec :

 

 Andulky

 Andulky

 

 

 

 

 

 

Dospelá samička:

dospelá samička

dospelá samička


                       Mladá samička:

 mladá samička

 

 Andulky

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pomoc

(viktoria, 25. 12. 2013 12:54)

ako mam zistit co to je ked to ma cele biele??

Re: pomoc

(eva, 13. 1. 2014 18:40)

je to samicka aj moja andulka amy mala biele ozobie a teraz ma hnede

Re: Re: pomoc

(pata, 29. 3. 2014 18:22)

ano

Re: pomoc

(Simon Balko, 5. 6. 2014 21:52)

Je to samicka

ozobie

(andulinka, 17. 11. 2013 20:23)

Chcela by som upozorniť návštevníkov mojej stránky, že ozobie sa môže zmeniť aj v polovici 3. roka ! Andulka totiž môže zmeniť hormóny a tak zmení pohlavie. Avšak nie u každej andulky ! Zmena môže nastať pri náhlom dokúpení partnera.

Andulka

(Paťka, 6. 4. 2013 20:56)

Aj ja mám andulku moja andulka sa rada hrá so záclonou a je to dospelý samec. Ešte by som si priala mať samičku aby sa samček necítil opustene. Na to že, andulka je u nás doma len krátko tak si dobré zvyká. Ja som andulku síce dostala ale nebola vycvičená na iného človeka takže nerobí blbosti. Ako som hovorila som že to je dospelý samec a má meno Kuko a ešte by som mala dostať samičku a tá sa bude volať Dixi.

Re: Andulka

(Ivan, 26. 6. 2013 10:02)

Ak by si chcela samicku a nemas este, napis mi na mail : ivan.vanca@centrum.sk. Mam teraz niekolko mladych anduliek, a mozem ti potom darovat samicku, co bude onedlho, cca za 2 -3 tyzdne.

vek andulek

(petra, 19. 4. 2013 18:32)

dobry den, chtela bych se zeptat jak poznat pravy vek andulky; koupila jsem ve zverimexu UDAJNE dve andulky 4mesice. jenze: chlapecek uz ma belmo okolo duhovky, zadne vlnkovani na hlave a modre ozobi. slecna ma sice oci cerne bez belma, ale tez bez vlnkovani na hlave a ozobi hnede. myslite ze veterinar by mohl urcit pravy vek? nebojak to mam poznat?dekuji

:-)

(Martinka, 30. 3. 2013 15:08)

Na zverimex som sa spoľahla a dopadlo to tak, že mám doma miesto samčeka samičku :/

:D

(Lucka, 11. 12. 2012 14:32)

môže krmiť samička samčeka alebo samička samičku? alebo iba samček môže krmiť? mam doma 2 andulky ta jedna je ešte mlada a neviem či je to on či ona ale krmi tu staršiu.

PLS odpoved

(Patrik, 11. 9. 2012 19:05)

Prosim o radu kupil som si andulku v pet shope a mala ruzove ozobie ale mam ju cca rok a pol a furt ma ozobie ruzove a nieje to albinka ale vyzera ze je to samcek lebo lezie na druhych ale preco ma ozobie furt ruzove ????

andulky

(Jano, 16. 8. 2012 17:48)

kupíl som si nedávno mláde andulky nevedel som či je to samček alebo samička lebo predajca povedal že su ešte mlade nato abi vedel či je to samček alebo samička ale teraz maju ozobie-slabo ruzove a slabo fialove ten čo ho ma slabo ružove nosi 2-hej andulke žradlo takže je to samček ale asdi mám 2 samčeky lebo ani jedná andulka nemáozobie take biele :-(