Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý let

Keď máte andulku ochočenú, je načase ju vypustiť vonku. Väčšinou do tej andulky fascinujú gombíky, lesklé plochy a zrkadielkamiestnosti, kde andulku máte. Najlepšie je detská izba. Najprv ju musíte nechať pár dní v izbe aby si zvykla na prostredie. Potom jej skúste pod nôžky podstrčiť prst a tak ju vybrať s klietky. Keď to nefunguje, tak je aj taký spôsob, že andulku chytíte do ruky a vytiahnete vonku. Ale pri tomto spôsobe u nej môžete stratiť dôveru a celé ochočovanie bolo zbytočné. Môj spôsob je taký, že  andulku s rukou jemne naženiete  na spodok klietky a keď si stupne na noviny rýchlo dať preč vrchnú časť klietky aby zostal iba ten spodok kde andulka je. Na začiatku to bude možno ťažké ju tam dostať ale buďte trpezlivý. Nekričte na andulku a rukou v klietke nehýbte veľmi rýchlo pretože andulku rozplašíte. Keď už je vonku tak sa na začiatku rozletí po celej izbe a bude možno narážať do dverí, skrine alebo sa bezhlavo zachytí o najbližší plagát. Nechajte ju  tak.

NEHADŽTE PO NEJ HANDRU ANI PODOBNÉ ČI INÉ VECI!!!!!!!

 

8f381561bd_75936190_o2.jpgAndulka potom pristane na najbližšom mieste, možno aj na dlážke. Nechajte ju tak nech sa poobzerá kde to vlastne je. Po čase si nájde miesto kde vzlietne a tam bude možno aj celú hodinu a bude sa obzerať dookola. Po čase sa ukľudní. Vtedy ku nej poďte a prihovárajte sa jej. Skúste jej ponúknuť prst, či na neho nevyskočí. Keď nie nechajte to tak. Skúste jej ponúknuť proso alebo nejakú maškrtu ktorú Vaša andulka miluje. Keď si zoberie tak sa s ňou skúste pomaličky hrať, či nepríde za prosom atď. rozprávajte sa s ňou a chváľte ju aká je pekná, že je to najkrajšia andulka na svete. Andulky majú radi keď sa im lichotí, ukľudňuje ich to. Keď už ju chcete dať dnuka, nepoužívajte násilie. Skúste dať klietku ku andulke, priložiť ku nej dvierka či nepôjde dnu. Keď nie, tak jej dajte prst a pomaličky ju dávajte do klietky. Keď ani to nepomohlo, skúste ju dobrotou naviesť, možno príde za Vami. Keď ani toto nepomohlo, tak počkajte keď sa zotmie, vtedy sú andulky tiché a kľudné. Vtedy ju chyťte do ruky a dajte ju pomaly do klietky. Nemusíte sa báť že andulka stratí vašu dôveru 


Pred tým ako pustíte andulku vonku
 núkajte im obľúbené hračky

- zavrite okná
- odstráňte všetky rastliny
- zatiahnite žalúzie (andulka nevie že to je okno a pri náraze si môže ublížiť)
- odstráňte všetky možné zdroje nebezpečia (nožíky a pod.)
- Zavrite skrine a šuflíky (andulka môže pri lete naraziť do otvorených dverí a zapadnúť za skriňu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil will crash worldwide internet

(JuliezKeymn, 27. 11. 2017 2:34)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com and over 8.4 million other types!
You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Test, just a testTest, just a test

(haprapAllox, 6. 5. 2017 5:02)

Nevrátia sa do klietky

(andulky, 23. 4. 2017 12:24)

Ahojte :-) Mám 3 andulky, každý deň ich pustím lietať po izbe ale nechcú sa vrátiť do klietky.Skúšam im tam dávať šalát,ovocie,krmivo ale nechcú to :-(.Nakoniec ich do klietky dám tak, že keď je v izbe tma tak ich chytím, ale potom sa ma boja.Viete mi poradiť ako ich môžem dostať do klietky ?
Ďakujem.

Re:Re:prosím pomoc

(Sara, 31. 3. 2017 18:30)

Ano chyť ju ale aby si ju nesplašil a neubližil jej

Re:omojej andulke

(sara, 25. 3. 2017 18:48)

Neplaš svoje andulky!!!!!! Keď ich budeš plašiť svoje andulky ihneď stratia dôveru k tebe!!! Nerob to už nikdy viac!!!!!!!

Re: andulky

(sara, 25. 3. 2017 18:39)

Aby tvoje andulky mohli mať u ťebe dôveru tak si ich skroť.Maš to na tej stránke.(krotenie)

Ako ziskat jej doveru

(Jakub trnavsku, 9. 3. 2017 17:53)

Prosím viete mi poradiť ako ju dostať von a ako ju naučiť na ruku? Lebo mám ju už mesiac a skúšam to už 3 týždne. Síce mi zere z ruky ale nechce na ňu skočiť vždy sa snaží obskocit to z druhej strany a kuše má. Dalo by sa ju naučiť na ruku tak že by som ju chytil v klietke a potom ju vytiahol a mal by som ju asi 5 min v ruke?

Lietanie

(kakadu27, 29. 4. 2016 19:27)

dobrý deň . chcem si kúpiť andulku, ale bohužiaľ nemám miesto kde ju nechať polietať si. Na jednej stránke som našla ,, riešenie " = vodítko pre vtáčiky. Lenže je strašne drahé a vôbec neviem či je to pre andulku bezpečné. Potrebujem vodítko za najviac 5 eur. PROSÍM PORAĎTE :( :( :(
Lebo dovtedy si nemôžem kúpiť andulku. Nemá niekto z vás vodítko pre andulky na predaj ???????? PROSÍÍÍM

Re: Lietanie

(Simona, 15. 9. 2016 21:37)

Urcite neodporucam to voditko. Nieje to ani bezpecne pre andulku a navyse moze sa aj zabit ked sa jej to o nieco v izbe zachyti, trhne to z nou a je mrtva.A ani neviem ci by s tym vedela lietat.

Re: Lietanie

(Grétka, 15. 9. 2016 21:51)

Dobrý vtip

prosím pomoc

(Prvý let , 7. 5. 2013 17:26)

prosím o radu mam andulku a ešte neni ochočovaná a vyletela mi z klietky ako ju mam chytiť?

Re: prosím pomoc

(Hellper, 6. 6. 2016 9:39)

Nechaj nech si sadne opatrne choď pri ňu a chyť ju.

Čo mám robiť

(Maťa, 6. 6. 2016 9:53)

Moja andulka narazila bokom do okna a padla jeden meter. Mám ísť študovať ňou k veterinárovi zatiaľ sa jej nič nestalo chobá sa stále normálne.

Re: Čo mám robiť

(Helper, 15. 9. 2016 21:30)

Pre istotu chod s nou k veterinarovi mozno ma nejaku kost poskodenu alebo ju moze nieco boliet co na nej nevidno.

Re: Čo mám robiť

(Helper, 15. 9. 2016 21:30)

Pre istotu chod s nou k veterinarovi mozno ma nejaku kost poskodenu alebo ju moze nieco boliet co na nej nevidno.

Re: prosím pomoc

(Natália Toposančovská, 8. 11. 2014 9:24)

Chyť ju do ruky to pomôže

moja andulka

(samo, 3. 6. 2015 11:43)

mam 1 andulku samceka (uz je ochoceny, vzdy ked k nemu dam prst tak nan vylezie a ked je vonku dam ho na plece a neboji sa) a moc nechce chodit von ked ju davam prstom von tak sa prichyti zvnutra a vrati sa. je to v poriadku?
keby som k nemu kupil samicku je mozne ze by sa od neho niecdo naucila(napr. jest z ruky vyliezt na prst/na plece atd.?

pomoooc choroba

(Dalibor, 4. 1. 2015 19:37)

Dobrý deň, Moja andulka: Sedí nasuchorena na bidle a celý deň spí má rieky trus ,nereaguje na nič a neviem či nevie alebo nevládze ale nelieta. A ani sa tak nestará O svoje perie ako by sa mala. Za pomoc Ďakujem.

(Prvý let, )

(prosím pomoc, 8. 11. 2014 9:27)

to nepomôže, andulka môže zomrieť alebo dostať infarkt tak to radšej neskúsim, radšej jej dám vitamínovú tyčinku a budem ju niesť do klietky to to pomôže

O mojej Andulke

(Natália Toposančovská, 8. 11. 2014 9:22)

čau!! mám doma 2 andulky, a dneska ich chcem pusťiť vonku, možno vojdu obe vonku, a ja sa ich snažím plašiť aby dlho dlho dlho lietali obaja