Choď na obsah Choď na menu
 


Hry s andulkou

andulky milujú všetko leskléZ nudy môže inteligentná a spoločenská andulka ochorieť. Hlavne vták chovaný osamote potrebuje stály kontakt s človekom, teda "náhradným partnerom". Andulka je odkázaná na to, že s ňou hovoríte, hrajete sa s ňou a venujete jej dostatočnú pozornosť. Ale i v prípade, že chováte papagájov viac, môžete výdatným záujmom o nich dosiahnuť toho, že k vám získajú dôveru.V hravej nálade?


cc1a343846_77983266_o2.jpgAndulke však nemusíte poskytovať zábavu neustále. Podstatnú časť dennej doby andulka zaberie čistením o svoje perie. A najviac medzi všetkými aktivitami andulka potrebuje aj fázu odpočinku a kľudu. Niekedy si papagáj na chvíľku odpočinie, niekedy stojí v kľudnej polohe s jednou nohou zasunutou do peria na brušku a si iba pre seba čviriká. Pokiaľ ale nadľahčuje obe krídla, ako náhle sa ku nej priblížite , ozve sa zvonček alebo našuchorí perie a pozoruje plná očakávania, potom je práve najlepší okamih pre hru. Aktivita musí vždy ísť od ľudského partnera a papagáj na vás  bude väčšinou s nadšením pozorovať.

Zábavné hry

Chcete podporiť váš vzájomný vzťah a dôveru andulky, snažte s ňou tráviť toľko času, ako je to len možné. Andulka sa veľmi rada nechá zviesť ku hre.

 guličky majú andulky veľmi rady1.: Pristála andulka práve na vašom stole, pridržte pred ňou napríklad guľôčku z papiera a pomaly s ňou pohybujte smerom od papagája. Čoskoro na pustí do prenasledovania a bude sa snažiť do hračky strčiť zobákom. Všetko guľaté andulky vizíva k tomu,  aby to podstrčili zobákom a nadšene pozerali ako guľôčka padá dole zo stola. Predmet stačí iba zdvihnúť a hra začína odznova.

 


 

fotografia0436.jpg2.: Pekne spoločne pohráť si môžete s malou plastovou guľôčkou. Položte ho pred andulku napríklad na stôl. Rýchlo príde na to že sa táto vecička dá uchopiť zobákom a ľahko odhodí

. Guľôčku dokotúľajte späť ku andulke a nechajte ju ho hodiť znovu.

 

andulky fascinujú gombíky, lesklé plochy a zrkadielka3.: Maľujte spoločne. Nechajte andulku prizerať sa, ako kreslíte na papier farebnými pastelkami. To ju natoľko fascinuje, že sa často pokúsi farebné škvrny pusinkovať zobáčikom. A keď ju necháte hrať sa s pastelkou, možno že sa jej samotnej podarí nakresliť na papier pár čiar. Používajte iba nejedovaté farby napríklad grafit.

andulky milujú všetko lesklé4.:  Pošlete andulku za hľadaním potravy. Schovajte nejakú dobrotu, napríklad proso, do papierovej krabičky a viečko trošku podstrihnite aby mal papagáj kde začať. Bude sa usilovne snažiť tento "oriešok" rozlúsknuť. Bude to hlavne zábavné nielen pre neho ale i pre vás.

5.: Vyzvete andulku k tancu. Znie to síce trošku bláznivo, ale budete prekvapení, ako zábavné to pre vás oboch bude. Vyhľadajte v rádiu tanečnú hudbu. Tíško sa k hudbe pospevujte a pohybujte sa do rytmu.  Uvidíte že po pár minútach pozorovania sa bude jemne do rytmu pohybovať aj vaša andulka.

fotografia0462.jpg6.:
Čítajte spoločne s andulkou noviny. Šuštite listami, aby ste získali jej pozornosť. Na pol utrhnite kúsok papiera aby mohol papagáj zobákom prácu dorobiť.

 

070823-andulky-01.jpg7.: Postavte spoločne s andulkou veže s pivních tácok. Andulka ich môže ozobávať a vaše stavateľské dielo strhnúť.

8.: Nasypte na tanier niekoľko syrových cestovín. Andulka ich bude skúmať zobáčikom a presúvať na tanier zo strany na stranu. Bude nadšená zo zvuku. ktoré sa pri tom ozývajú. Cestoviny môže kľudne okusovať alebo v zobáčiku odniesť preč.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pierko

(andulka 28.12.2017 , 28. 12. 2017 13:45)

ja sa s mojimi andulkami hram tak že im dole položím pierko a oni sa potom o to pierko bijú

pierko

(andulka, 28. 12. 2017 13:38)

ja sa s mojimi andulkami hram tak že im dole položím pierko a oni sa potom o to pierko bijú

debilina

(andula, 9. 2. 2015 13:42)

vi ste endifikovane svine a piče . mne to nejde chote do piči.

Re: debilina

(Sophia, 11. 1. 2016 14:42)

Nenadavaj

Re: debilina

(i, 22. 12. 2016 13:29)

si na andulku moc prísna

Re: debilina

(erennsesses, 17. 5. 2017 19:58)

ty si ta svina a pic!!!!!!!!!!!!Padaj s tejto stranky lebo ti jednu strelim!!!!!Ti počuvaj nenadavaj bo dostaneš po klapačke!!!!!!!!!!!!!!Drzačisko sprostý!!A ešte sa niečo opovaž tu také pisat!!!!!!!!!Nehovor že andulka je andula ešte o nej tak drzo piš!!!!!Ty glupy drzak jeden čo tu take pišeš !

som poriadne naštvana,tomu asi nebudete chciet verit!

(Sara , 15. 5. 2017 20:15)

počuvajte našla som jednu sprostu hru kde sa vyvraždujuAndulky!!!!!!!!!!!!Dajte si www.josefvrabec.cz a tam to uvidite!!!!!!!!!!

Nevrátia sa do klietky

(andulky, 23. 4. 2017 12:26)

Ahojte :-) Mám 3 andulky, každý deň ich pustím lietať po izbe ale nechcú sa vrátiť do klietky.Skúšam im tam dávať šalát,ovocie,krmivo ale nechcú to :-(.Nakoniec ich do klietky dám tak, že keď je v izbe tma tak ich chytím, ale potom sa ma boja.Viete mi poradiť ako ich môžem dostať do klietky ?
Ďakujem.

Andulka

(Matka, 11. 2. 2017 12:11)

co mam robit s andulkou ked sa hmiri

(Samko, 18. 12. 2016 13:03)

moja andulka sa casto hmiri.

Re: co mam robit s andulkou ked sa hmiri

(i, 22. 12. 2016 13:31)

tak musíš ju na niečo nalákať musíš získať jej pozornosť

HRY

(Sabínka, 6. 3. 2016 13:07)

Môžem sa s andulkou hrať aj keď ešte nie je skrotená ???


Za odpoveď Ďakujem

Ako ich zabaviť

(Mima, 25. 11. 2015 17:32)

ja sa snažím ich rozveseliť alee mi to nejde mam samčeka a samičku su parik mali aj štyri vajíčka ale sa nevyliahli. ako ich mam zabaviť ? aby zostali v klietke pretože ich nemôžem pustiť von z klietky ??? poradte mam ich rada

Andulka s chorou nozkou :(

(Moma, 2. 10. 2015 19:32)

no tak co tu citam tak sa uz neviem dockat na novy prirastok do rodiny :D uplne sa neviem dockat na to male pestrofarebne uspievane cudo a uz sa tesim ako budeme spolu este aj so zebrickou kreslit.....dakujem vam za rady :)

Nasa andulka

(Andulka, 25. 1. 2014 9:42)

Chcel by som nasu andulku naucit hovorit a dufam ze sa my to podari. Drzim palce aj ostatnym ktori maju ten isty ciel:-)

Re: Nasa andulka

(mamici007, 28. 3. 2015 19:37)

moj syn maly ma andulku samca vola sa pipo je u nas vyse roka.je krotky tak napol,hovori svoje meno aj ho vypiska,piska co chces napodni nas.vonku z klietky chodi kedychce,behapo stole na ktorom ma svoje hracky a zhadzuje ich zo stola amy ich zbierame.a zobak vopcha do vsetkeho co je na stole...dnes siel ochutnat hranolku ozobe co vidi.podareny je a uvrieskany.

loptička

(viktorka, 12. 2. 2015 10:44)

moja sa len hra s loptičkou.

andulky

(Viktoria, 9. 2. 2015 13:30)

Ahoj ked mi zomrela andulka tak som tak plakala a na mojom dvore zo smutku až som im postavila hrob 3 mi zomreli až teraz mi je smutno no čo už život ide dalej.

pomoooc choroba

(Dalibor, 4. 1. 2015 19:42)

Dobrý deň, Moja andulka: Sedí nasuchorena na bidle a celý deň spí má rieky trus ,nereaguje na nič a neviem či nevie alebo nevládze ale nelieta. A ani sa tak nestará O svoje perie ako by sa mala. Za pomoc Ďakujem.

Spevák

(Andy, 3. 1. 2015 19:16)

Ahoj,mám jednu andulku strašne rád spieva
vždy keď začuje hrať ocina na gitaru začne behať po stole a čvirikať