Choď na obsah Choď na menu
 


Zábava pre chvíľku samoty

Človek sa samozrejme andulke nemôže venovať každú minútu dňa. Andulky sú veľmi hyperaktívne papagáje ktoré sa radi hrajú a využívajú svoj deň objavovaním a skúmaním. A preto potrebujú andulky predmety, ktoré im zabijú čas.


- Napríklad také vetvčky. Sú veľmi dôležité nie len pre to, že to andulky potrebujú, ale ak lvôli iným veciam. Napríklad aby andulka mohla uspokojovať svoju potrebu ozobávaním, obtieraním sa hlavičkou a ešte k tomu sú dôležité pre jej zdravie, pretože obsahujú minerálne látky.

- andulke môžete do klietky dať aj konopný alebo bavlnený povraz visiaci zo stropu na dol. Andulku to vyzíva na šplhanie a keď im ešte prirobíte aj pár uzlívok, tím to bude zaujímavejšie.

- plastové loptičky s rolničkou vo vnútri sú ľahké, takže ich andulka môže sama prenášať ako len chce. A k tomu andulky milujú také vecičky ako zvončeky, zrkadielka a rolničky.

- plastové kelímky andulky väčšinou fascinujú. Môžete ju roztočiť a pokiaľ sa to točí, tak sa andulky toho držia ďalej ale keď sa to začne spomaľovať tak to andulky vyzve k oďobávaniu a skúmaniu. 

- hojdačky sú tiež úžasné vecičky ktoré andulky zabavia, Nie každá sa však odhodlá a vyskúša to. Niektoré sa väčšinou od toho držia ďalej ale určite to vyskúšajte. Môžete ju kúpiť alebo aj vyrobiť z drevených krúžok na záclony a konopného povrazu.

- umelý papagáj je naozaj dobrá hračka hlavne pre papagáje, ktoré chováte o samote. Pripevníte ich o klietku a andulky u nich strávia väčšinu svojho času predvádzaním sa pred nimi.

Poznámka: všetky vysiace hračky zavešujte na krárkej, tenkej retiazke ale na nejakej krátkej a silnej šnúrky tak, aby sa na nich papagáj nemohol uškrtiť.

 

Pokiaľ chováte andulku o samote, tak si nájdite čas a dkús pomocou vlastnej fantázii a šikovnosti vytvoriť vlastné hračky ktoré by mohli andulku zabaviť. Sú to hravé tvori a pokiaľ nemajú nič čo by ich zabavilo dokonca ani vás, tak by to mohlo dôjsť k vythávaniu si peria a niekedy aj smrťou.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nevrátia sa do klietky

(andulky, 23. 4. 2017 12:47)

Ahojte :-) Mám 3 andulky, každý deň ich pustím lietať po izbe ale nechcú sa vrátiť do klietky.Skúšam im tam dávať šalát,ovocie,krmivo ale nechcú to :-(.Nakoniec ich do klietky dám tak, že keď je v izbe tma tak ich chytím, ale potom sa ma boja.Viete mi poradiť ako ich môžem dostať do klietky ?
Ďakujem.

Kde kúpiť loptičku

(Erika, 20. 12. 2014 13:45)

Ja sa ťa chcem spýtať kde si kúpila tu loptičku s rolničkou lebo ju nikde neviem nájsť.

Re: Kde kúpiť loptičku

(w, 13. 9. 2016 18:34)

v kazdom zverimexe sa to predava ako hracka pre macky......

dggdhjd

(rjdndnn, 22. 2. 2014 19:47)

Opravte si gramaticke chyby :):):):):):):):):)

Re: dggdhjd

(, 12. 6. 2014 10:12)

A ty debil pis normalne -_-