Choď na obsah Choď na menu
 


Nájdená andulka

Myslím, že nie som prvá ani posledná ktorá našla stratenú andulkuch019.jpg vonku. Pokiaľ ste vonku s kamarátmi a nájdete andulku na strome, nenechajte to len tak. Možno ju pán naschvál vyhodil, alebo mu nechtiac ušla. Ja keď som s kamarátkou našla andulku, tak sme sa ju všelijakými spôsobmi snažili dať dolu. Okolo nás prechádzali ľudia. Niektorí si nás nevšímali, iný zase pozreli hore a povedali "jee andulka" a odišli. A toto bola drzosť. Možno si myslíte, že chytiť andulku vonku sa nedá, ale pokiaľ máte obrovskú trpezlivosť a naozaj to chcete, tak ju chytíte. My sme ju chytali od obeda do večera. A nakoniec sa nám to podarilo. A čo s takouto andulkou robiť?

Keď nájdete andulku, podľa zákona sa na ňu vzťahujú ustanovené občianské zákony. Musíte ju odovzdať mestu - dať do nejakého útulku. Útulok má povinnosť sa o nájdené zviera postarať  a pokiaľ sa do roku neprihlási praví majiteľ, stáva sa nájdený papagáj majetkom štátu. Ale myslím, že väčšina ľudí to takto nerobí. My sme si ju nechali :OO.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nevrátia sa do klietky

(andulky, 23. 4. 2017 12:47)

Ahojte :-) Mám 3 andulky, každý deň ich pustím lietať po izbe ale nechcú sa vrátiť do klietky.Skúšam im tam dávať šalát,ovocie,krmivo ale nechcú to :-(.Nakoniec ich do klietky dám tak, že keď je v izbe tma tak ich chytím, ale potom sa ma boja.Viete mi poradiť ako ich môžem dostať do klietky ?
Ďakujem.

Balkón s andulkou

(Andulka na balkone, 26. 8. 2016 12:40)

A keď mi priletela cudzia na balkón? A sadla si tam.?

Re: Balkón s andulkou

(y, 5. 9. 2016 23:28)

Zober si ju a skus najst majitela.ak da nikto neozve bud si ju nechas alebo ju predas.

Veľmi pekná stránka :3

(Uwe, 20. 12. 2014 18:39)

Teraz na Vianoce dostanem andulku a Tvoja stránka mi pomáha urobiť si o Andulke predstavivosť a myslím že mi pomôže aj v chovaní andulky. =) Strašne dobrá stránka, vďaka nej sa pripravujem na nového vtáčika do rodiny :3

Ahojky

(Kutišová, 2. 6. 2014 17:48)

Ahoj.
Máš veľmi peknú stránku. Pomohla mi keď som dostala andulky a aj ja mám stránku vola sa: moja-andulka.estranky.sk

STRATENA

(vinka, 21. 8. 2013 9:58)

MNE SA STRATILA ANDULKA PROSTE ODLEDELA ALE KUPILI SME NOVU SAMICKU

PS.:moja andulka umrela

(sara n., 10. 4. 2013 14:42)

ahojte, ja som nasla andulku a v pohode bola cely rok...len dnes nahle ochrnula a nevedela sa pohnut......a potom som sa vratila zo skoly a bola mrtva.....prosiiiiiim vas pomozete mi? lebo ja ani sama ako sa to stalo.....a moze to byt z toho ze ju nevencim kazdy tyzden? DAKUJEM ZA POMOC A PROSIM NAPISTE MI. DAKUUUUUUJEEEEM

chudinka

(lucka kandrayová, 23. 2. 2013 20:54)

chudinka. ten posledny obrazok je ona?! :-0

Re: chudinka

(Admin., 29. 3. 2013 14:55)

Nie Haha :D Tá nájdená andulka je u mojej kamarátky volá sa Pipo a je hrozne otravný a až nadmieru inteligentný!! :DD A to z neho robí otravného!

kontakt? problém s andulkou..

(Jana, 14. 9. 2012 20:39)

Dobrý deň,
prosím Vás, je možné skontaktovať sa s Vami nejako telefonicky? Potrebovala by som s Vami hovoriť ohľadne anduliek. Prípadne, ak by Vás to neobťažovalo, mohli by ste sa mi ozvať na anajso@centrum.sk ? Ďakujem pekne.
Jana