Choď na obsah Choď na menu
 


Už sme doma!

pa160053.jpgKeď ste si už vybrali a rozhodli ste sa mať andulku tak si nájdite nejaký dobrý zverimex, niekde na blízku. Kde vidíte že je tam aspoň čisto a že sa dobre starajú o tie zvieratá. Predavač/ka vám dá krabičku a do nej vám dá andulku. Pri vyberaní si môžete pozrieť (keď ju predavač/ka bude držať v ruke) či nemá náhodou prerastené pazúriky. Keď ju už máte v krabičke domou choďte opatrne. Proste nekývte s tou krabičkou, neskačte s ňou, snažte sa ju mať blízko  pri svojom tele. Nepredávajte si ju z ruky do ruky (keď ste náhodou s kamarátmi), pri ceste sa jej môžete aj prihovárať.  Doma andulku dáme do dobre vybavenej klietky. Otvoríme andulka1.jpgkrabičku a tzv. ju pripevníme ku otvoru klietky a budeme čakať kým andulka vojde do klietky sama. Netlačte ju tam na silu! Andulka bude na začiatok vystrašená a bude sa iba tak obzerať že kde to vlastne je. Po čase si skočí na prvé bidielko a bude si svoj nový domov obzerať. Prvé dve týždne andulku nechajte tak. Nechoďte ku nej veľmi blízko (ku klietke), keď iba prejdete okolo tak sa jej môžete iba tak prihovoriť. Ale netrávte s ňou veľa času. Po dvoch týždňoch si ku nej môžete sadnúť a rozprávať sa s ňou. Najlepšie po 4 týždňoch si ju môžete začať pomaly ochočovať. 

img_3978x.jpg.jpgSprávne uložená klietka:


Klietka by mala byť niekde na mieste kde andulka bude mať pekný výhľad. Niekde na stojane v centre diania. V kuchyni by nemala byť pretože tam sú rôzne zápachy a andulke to môže dosť vadiť. Dobrá je obývačka. Keď andulky dáte do tichej miestnosti, tak to je pre nich hrozná nuda. Potrebujú vzrúšo proste byť v centre diania a pri tom si čvirikať. Na klietku by nemali padať slnečné lúče. Mala by byť niekde v chládku kde je nie je ani horúco ani zima. Nemala by byť pri radiátore ani pri okne či dverám, niekde kde nie je prievan.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

1-2 týždne

(Andulka, 15. 6. 2017 15:13)

Nám trvalo ochočiť prvú andulku 1-2 týždne.

Nevrátia sa do klietky

(andulky, 23. 4. 2017 12:22)

Ahojte :-) Mám 3 andulky, každý deň ich pustím lietať po izbe ale nechcú sa vrátiť do klietky.Skúšam im tam dávať šalát,ovocie,krmivo ale nechcú to :-(.Nakoniec ich do klietky dám tak, že keď je v izbe tma tak ich chytím, ale potom sa ma boja.Viete mi poradiť ako ich môžem dostať do klietky ?
Ďakujem.

ANDULKY A DOMaCNOsť

(KLEO DE NILE A , 12. 5. 2013 10:58)

veľmi mám rada moje dve andulky starám sa one každučky deň a mám samčeka a samičku.Maju sa radi a opčas sa biju a opčas vymyšľaju.ale mávam ich ráno na balkone a večer v kucyini a rada by som bola keby sa byste na ne pozrieť.

Re: ANDULKY A DOMaCNOsť

(Sara, 7. 4. 2017 17:26)

A varite večer? Ak ano tak ich nedavaj do kuchyne. Ked sa biju tak ich skontroluj či sa neporanily pri bitke.mate balkon zatvoreny myslim sklom?Ak nie tak ich do balkona nikdy nedavaj lebo ti lahko uletia.

Re:...

(Sara , 7. 4. 2017 17:13)

Nemožu byt vžiadnom pripade andulky v kuchyni!!To je je jedno či si mysliš že je im tam dobre!Premiestni ich do svojej detskej izby!!!

Andulky v obývačke

(Simona, 6. 9. 2016 21:52)

Podľa mňa nie je dobré keď sú andulky v obývačke, hlavne večer nie, pretože aj keď som im zakryla klietku dekou nikdy nespali, pretože telka ich velmi rušila.Tak isto nie je dobre mať ich v kuchyni, ptetože im škodia vypary z jedal atd.

neni pravda

(jana, 30. 11. 2015 17:00)

to neni pravda,ja som mala andulky hned na druhy den na prste staci otvorit klietku a dat do nej ruku aby si andulka zvykla na vas pach . Postupne bude zvedava a skusi si sadnut na vas prst.

Re: neni pravda

(Simona, 6. 9. 2016 21:44)

Andulky (aj vseobecne vtaky)maju velmi slaby cuch, preto nie je pravda ze si zviknu vtedy ked citia vas pach.andulky musia to ho cloveka na pohlad poznat aby z neho nemali taky strach.

andulka

(Renáta, 21. 10. 2014 10:32)

Pred pár dňami nám ušla jedna andulka a druhá ostala sama. Nechceme už dokúpiť druhú, ale nechcem aby sa sama trápila, kedže bola zvyknutá na spoločnosť. Darovali by sme ju do dobrých a starostlivých rúk aj s veľkou klietkou( pre viac anduliek) na ktorú je zvyknutá, len aby neostala sama. Ak by mal niekto jednu andulku a chcel by partáka, tak by sme ju darovali. Je veľmi spoločenská a milá .

Re: andulka

(jana, 30. 11. 2015 17:04)

ja mam zaujem o andulku ,kde byvas a kedy sa stretneme a ja byvam v Stratenej pri dobsinskej ladovej jaskyni

pomoooc choroba

(Dalibor, 4. 1. 2015 19:23)

Dobrý deň, Moja andulka: Sedí nasuchorena na bidle a celý deň spí má rieky trus ,nereaguje na nič a neviem či nevie alebo nevládze ale nelieta. A ani sa tak nestará O svoje perie ako by sa mala. Za pomoc Ďakujem.

hlúposť

(Soňa, 3. 9. 2014 15:00)

To čo je to napísane o tych 2 tyždnoch je hlúposť mi sme to tak robili a a po pol roku sme boli radi že si nám sadla na prst.Z druhou sme to spravili inak učili sme ju od malička a zabralo to oveľa viac.

PORISM POMOZTE

(Kubo, 28. 8. 2014 14:28)

Ahoj prosím moja andulka si sadla na dne klietky a nechce ísť hore čo mám robiť.

Iveta Čopáková

(andulky, 18. 7. 2013 10:14)

mam jednu andulku čo sa volá Pipo jev chodbe na skrini je velmi pektny aleriadne džube.

Re: Iveta Čopáková

(charlie, 29. 10. 2013 19:43)

ak je mlada mozete ju rucne dokrmit ale ak je starsia tak ju mozete pomocou potravy k sebe nalakat
dajte si do klietky ruku s jej najoblubenejsou maskrtou
a cakajte kim pride nerobte prudke pohyby
ked prileti tak pockajte kim zozerie maskrtu a odleti opakujte to kazdy den do tyzdna a na dalsi tizen to iste len si ju budete pomaly zacinat hladkat od cvosta az po hlavicku a casom si na vas zvykne

kde mam dat andulku

(Marian, 4. 3. 2013 15:14)

ja mam andulku v obivacke blizko pri kuchini mam ic premiestnit alebo nie

kde mam dat andulky :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

(Marek L., 16. 2. 2013 21:02)

ja mam andulku v mojej izbe ale asi ich premiestnim do obyvačky:D :D :D uvidim co povie ocko:D dufam ze dovoli:D :)

....

(JANO, 10. 1. 2013 17:47)

Ja mám andulky v kuchini (asi je to zlé) ale mama mi zakázala ich dat do obývački...Ale andulky si aj tak čvirikáju v kuchini :-) podla mna ím tak není zle

andulki

(silvia, 9. 1. 2013 17:36)

jake su krasne