Choď na obsah Choď na menu
 


Búdka na hniezdenie

Keď máte párik anduliek, a chcete aby mali mladé, tak im musíte zabezpečiť vhodnú búdku, kde samička nakladie vajíčka.  Po troch týždňoch môžete počítať s novými mláďatkami.

Búdka na hniezdenie:

Zverimexi alebo obchody s chovateľskými potrebami poskytujú búdky pre andulky v ideálnych rozmeroch. Ideálna búdka je v tvare kvádra: 25 cm široká, 15 cm hlboká a 15 cm vysoká. Búdka samozrejme musí mať otvor (to je jasné), cez ktorý samička vyjde vonku z búdky a cez ktorý ju samček kŕmi v dobe sedenia na vajíčkach a tak dajte pred búdkou nejaké drievko.

Materiál na stavbu hniezda

budgies_breeding_wild_budgies_budgerigars_periquitos_en_libertad_hd_.jpgVo voľnej prírode andulky žiadny materiál na stavbu hniezda nepoznajú. Keď samička si nájde strom a nejakú dutinu, na hniezdenie, opravuje ju ozobávaním a tak padajú také kúsočky drievka na dno, na ktorom neskôr ležia vajíčka. Až keď sa mláďatá vyliahnu, mali by ste na dno búdky nasypať asi 3cm vrstvu podstielky pre škrečky. Nepoužívajte hobliny, ktoré môžu pochádzať z chemicky ošetreného dreva.

Pripevnenie búdky:

0.jpgV priestornej klietke môžete búdku pripevniť z vnútra. V menšej klietke vyrežte otvor zodpovedajúci veľkosti vstupného otvoru búdky. Búdku potom pripevnite z vonku tak, aby do nej andulky mohli vstupovať z vnútra. Pokiaľ nemôžete búdku zavesiť na klietku z vonku ani z vnútra, tak potom ju môžete pripevniť aj vedľa klietky. Potom však musia dvierka zostať stále otvorené.

To je všetko čo viem  o búdkach. Pokiaľ budete chcieť detaily, tak neviem či vám veľmi pomôžem, pretože s týmto veľké skúsenosti nemám :).

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

búdka

(????? , 24. 11. 2013 13:18)

za koľko týždňov alebo mesiacov sa mi vyliahnú vajíčka.

rada prosim

(tanicka, 9. 1. 2013 12:43)

andulky mame uz 2roky a este stale sme sa nedopracovali ku mladym neviem preco porate prosim

???

(Milujem Andulky, 10. 2. 2013 14:30)

ja mam andulky uz pol roka a mali sme tri ale potom nam jedna zomrela na chorobu :( a ostali nam tri 1 samicka a 2 samcekovia a po case sme zistili ze to su vsetci samcekovia.... oni sa cel y zivot takto menia ?? ze vyzeraju ako samicky a su to vlastne samcekovia alebo naopak..... ??

Re: rada prosim

(Luli, 11. 9. 2013 14:57)

a máš pre ne búdku?

bidielko

(Luli, 11. 9. 2013 14:53)

ked si vyrobim budku tak tam musím prirobit bydielko aj zvnútra alebo netreba?

O ANDULKACH♥

(lubomir marcek, 6. 2. 2013 9:15)

Takze chcel by som vediet ake rozmery potrebujem na budku pre korely takze rozmery korely , zebricky , a neophemy... poradite my ?

Re: O ANDULKACH♥

(kkkkkk, 23. 2. 2013 12:38)

korela ma mat budku vysoku 30 cm dlžka 25cm aj širka 25cm a zebričky vyška 13cm a potom dlžak a širka 10cm a otvor ma mat zebrička podlhovasty http://papousci.chovzvirat.com/img/forum/budka-zebra-12x12x12-0104.jpg ako tato budka