Choď na obsah Choď na menu
 


Moja klietka

 

Moja klietka má rozmery:

výška: 62

šírka: 27

dĺžka: 44

Je to akurát klietka pre najviac 2-3 malé papagáje. Majú dostatok miesta na hranie, skackanie a preťahovanie krídel a ku tomu ich ešte púšťam lietať skoro každý deň po izbe. Musím sa priznať, že zo začiatku som bohvie akú klietku nemala. Bola dosť malá a bola to klietka pre škrečkov a nie pre papagáje. Bola hrdzavá a škaredá. Ale vtedy tam žil iba Kiko a možno mesiac aj Richy. Povedala som si, že potrebujem novú klietku (kúpila by som ju už dávno ale rodičia nedovolili). Nakoniec som si ju kúpila v mojom najlepšom obchode so zvieratami. V tom obchode som kúpila moje dve andulky a aj môjho škrečka. Proste všetko kupujem iba tam (nechcem menovať). Teraz túto klietku mám okolo 2 rokov a nie len ja, ale aj moje andulky sú s ňou spokojné. Určite pokiaľ vám rodičia nechcú dovoliť väčšiu klietku, stále ich presviedčajte až kým ich nezlomíte. U mňa to pomohlo :).

Zariadenie mojej klietky:
Klietku zariaďujem stále inak, ale samozrejme po istom čase. Asi tak po 3 mesiacoch im klietku zariaďujem odznovu, niekedy aj dlhšie, podľa toho, ako sa mi chce xD. Iba včera som si klietku zariadila odznovu a tu vám dám aj obrázky.....pokiaľ sa neviete rozhodnúť a nemáte veľkú predstavivosť na takéto veci, môžete sa inšpirovať :).

fotografia0577.jpg

Takže...moja klietka vyzerá nejak takto :). Môžete vidieť aj moje dve andulky.  Klietku mám na takej podložke ktorú samozrejme nemusíte mať, ale ja som si ju dala, aby rôzna špina z ich kŕmitka a pierka nepadali na parkety a aby sme potom nešľapali. Teraz to máme aspoň na očiach a každý deň im to vyprašujem. 

fotografia0578.jpg

 

 

 

Tak toto je vrch. Hore som umiestnila dve  hrubé palice s orecha a medzi to som dala takú menšiu červenú hombálku so zvončekom. Rozhodovala som sa, či im tú hombálku dám, pretože oni sa väčšinou takýchto vecí boja, a či im to nebude zavadzať, ale povedala som si, že si musia zvykať na nové veci v ich klietke. Dokopy mám asi 3-4 hombálky, ale žiadnu z nich poriadne nevyužívam :). Keď sa dobre pozriete, môžete vidieť ako Richy škrabká Kika na hlavičke. Sú proste nádherný pár :)). Na tíchto dvoch drievkach v noci spinkajú.

fotografia0579.jpg

A toto je stred, ktorí mám vždy zariadení najpestrejšie. Rozhodla som sa pre zmenu a tak som postavila dve hrubé drevá vedľa seba a na to som položila drevený rebrík, ktorí som tak isto kúpila v mojom obľúbenom obchode. A vlastne všetko čo mám v klietke (ale naozaj všetko) som kúpila v tom obchode :D. Tak...andulky si musia ešte trochu zviknúť na ten rebrík ale celkom sa im to páči. Vzadu som dala takú hračku s kruhmi s ktorými sa hraje iba Richy. Na konci rebríku pri dvierkach som dala zrkadielko so zvončekom ktoré zbožňuje tiež hlavne
fotografia0582.jpg

Richy. On sa pri ňom vie zabaviť aj 15 minút. Vedľa rebríka na pravej strane im dávam rôzne dobroty ako zelené z mrkvy, rohlík, piškótu, mrkvu, vajíčka atď. Na ľavej strane majú ešte jednú takú hračku a ja ju volám semafor (so zvončekom). 
Na tejto fotke môžete vidieť zrkadlo. Obyčajné zrkadlo ktoré som pripevnila pomocou pásky a vlny. Nachádza sa na ľavej časti na konci v strednej časti. Pri tomto zrkadle stojí hlavne Kiko a taktiež im to slúži aj ako škrabkátko :) Obtierajú si o to hlavičky (keď im nestačia drievka).
fotografia0583.jpg

Dneska som im išla kúpiť aj sépiovú kosť :). Spodok - asi keď majú takto špinaví, tak im ho vymieňam. Takže ho vyčistím aj dneska :). I tak na spodok oni nechodia. Zdržujú sa iba hore, ale hygiena nepustí.

fotografia0581.jpg

A toto je spodok. Dole som ešte umiestnila dve umelé bidielka. Jedno som dala bližšie ku kŕmitkam a tam tiež trávia veľa času. Klietku mám uloženú pri škrečkovi, ale keď sa andulky príliš rozškriekajú, tak škrečka dám preč. Raz som si skúsila dať klietku do mojej izby, ale jednú noc sa mi tak splašili, že mi o pol noci vyleteli s klietky (to ja som otvorila tie dvierka, ale väčšinou nevylietávajú von) a tak som ich musela chytať o pol noci po izbe, kde spí aj môj brat. Bolo to hrozné a tak som ich radšej presunula do obývačky. Cítia sa tam lepšie a taktiež sa okolo nich stále niečo deje, nie ako v mojej izbe. 

fotografia0580.jpg


A toto sú kŕmitka a napájačka na vodu. Vodu musíte meniť každý deň, aby ju mali čerstvú a taktiež aby boli zdraví. Naozaj to pomáha a tak budú mať aj krajšie pierka (hlavne na hlavičke). Kŕmitka im nepremiestňujem, tie sú stále na rovnakom mieste. Tak...a to je všetko. Môžete sa inšpirovať pri zariaďovaní klietky, pokiaľ vám to robí veľké problémy :)). A to je všetko :).

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

klietka zariadovanie

(jáá, 12. 8. 2012 19:00)

možem sa spytať čím si pripevnila tie bydielka,?

Re: klietka zariadovanie

(Admin., 14. 8. 2012 9:34)

Bidielka si zrežem aby mi pasovali do klietky a tak ich tam dám. Drievka sú o trošičku dlhšie takže držia pevne. Ale v strede klietky som ich pripevnila vlnou.

ja mam 11

(petra melicharova, 27. 6. 2012 14:12)

ja mam 11 rokov

10

(Katka, 1. 6. 2012 22:24)

kolko mas rokov?? ja 10