Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý let

Keď máte andulku ochočenú, je načase ju vypustiť vonku. Väčšinou do tej andulky fascinujú gombíky, lesklé plochy a zrkadielkamiestnosti, kde andulku máte. Najlepšie je detská izba. Najprv ju musíte nechať pár dní v izbe aby si zvykla na prostredie. Potom jej skúste pod nôžky podstrčiť prst a tak ju vybrať s klietky. Keď to nefunguje, tak je aj taký spôsob, že andulku chytíte do ruky a vytiahnete vonku. Ale pri tomto spôsobe u nej môžete stratiť dôveru a celé ochočovanie bolo zbytočné. Môj spôsob je taký, že  andulku s rukou jemne naženiete  na spodok klietky a keď si stupne na noviny rýchlo dať preč vrchnú časť klietky aby zostal iba ten spodok kde andulka je. Na začiatku to bude možno ťažké ju tam dostať ale buďte trpezlivý. Nekričte na andulku a rukou v klietke nehýbte veľmi rýchlo pretože andulku rozplašíte. Keď už je vonku tak sa na začiatku rozletí po celej izbe a bude možno narážať do dverí, skrine alebo sa bezhlavo zachytí o najbližší plagát. Nechajte ju  tak.

NEHADŽTE PO NEJ HANDRU ANI PODOBNÉ ČI INÉ VECI!!!!!!!

 

8f381561bd_75936190_o2.jpgAndulka potom pristane na najbližšom mieste, možno aj na dlážke. Nechajte ju tak nech sa poobzerá kde to vlastne je. Po čase si nájde miesto kde vzlietne a tam bude možno aj celú hodinu a bude sa obzerať dookola. Po čase sa ukľudní. Vtedy ku nej poďte a prihovárajte sa jej. Skúste jej ponúknuť prst, či na neho nevyskočí. Keď nie nechajte to tak. Skúste jej ponúknuť proso alebo nejakú maškrtu ktorú Vaša andulka miluje. Keď si zoberie tak sa s ňou skúste pomaličky hrať, či nepríde za prosom atď. rozprávajte sa s ňou a chváľte ju aká je pekná, že je to najkrajšia andulka na svete. Andulky majú radi keď sa im lichotí, ukľudňuje ich to. Keď už ju chcete dať dnuka, nepoužívajte násilie. Skúste dať klietku ku andulke, priložiť ku nej dvierka či nepôjde dnu. Keď nie, tak jej dajte prst a pomaličky ju dávajte do klietky. Keď ani to nepomohlo, skúste ju dobrotou naviesť, možno príde za Vami. Keď ani toto nepomohlo, tak počkajte keď sa zotmie, vtedy sú andulky tiché a kľudné. Vtedy ju chyťte do ruky a dajte ju pomaly do klietky. Nemusíte sa báť že andulka stratí vašu dôveru 


Pred tým ako pustíte andulku vonku
 núkajte im obľúbené hračky

- zavrite okná
- odstráňte všetky rastliny
- zatiahnite žalúzie (andulka nevie že to je okno a pri náraze si môže ublížiť)
- odstráňte všetky možné zdroje nebezpečia (nožíky a pod.)
- Zavrite skrine a šuflíky (andulka môže pri lete naraziť do otvorených dverí a zapadnúť za skriňu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

cas prveho letu

(Lucka, 20. 2. 2014 18:16)

ahoj :)
po akom case od kupim mozem prvy krat pustat andulku :)

Re: cas prveho letu

(Peter, 9. 4. 2014 10:16)

Keď ju más ochocenu a zvikla si na izbu v ktorej ju pustite.

Cestovani s Andulkov

(Filomena Vidlicková, 29. 5. 2013 20:55)

Dobrý deň mam novu andulku a mam byt v meste a dom na dedine . Bojím sa že ked budeme cestovat tak sa jej nieco môže stať . No a ket budem na dedine na chate tak sa utrapi.

Re: Cestovani s Andulkov

(beata, 24. 1. 2014 15:39)

mozes jej kupit taku prenosnu drevennu a tak stoji tak max. 15eur

Andulky

(Jozef, 7. 12. 2013 17:58)

Ahojte čo mam zrobit aby mi andulky dôvervali prosim poradte mi

Let

(Saška, 25. 11. 2012 19:25)

Ja som si kúpila párik anduliek pred 5 mesiacmi. Ale bojím sa ich pustiť z klietky von lebo neviem či sa budú chcieť vrátiť naspäť. Prosím Vás poraďte mi mám ich pustiť či nie?

Re: Let

(lulu, 4. 12. 2012 19:05)

urcite ano ak sa nebudu chciet vratit daj ku nim klietku s otvorenymi dvierkami a nazen ich tam jemne. a mozno do klietky pridu sami ked vyhladnu. ja pustam andulky len ked su hladne a bud im dam najest vonku z ruky alebo az v klietke :)

Re: Let

(vinka, 23. 8. 2013 10:46)

moje andulky sadnu na vedierko s prosom a ja to vedierko dan do klietky a ona skoci na zem

O mojej andulke :D :)

(Sára, 21. 8. 2013 20:31)

Prečo moja andulka ide hned od začiatku na moju ruku a vôbec sa nebojí??,no ale ked ju niekde položím tak mi naspet nepríde ako ju mám privolať na moju ruku????

Cestovani s Andulkov

(Filomena Vidlicková, 29. 5. 2013 20:55)

Dobrý deň mam novu andulku a mam byt v meste a dom na dedine . Bojím sa že ked budeme cestovat tak sa jej nieco môže stať . No a ket budem na dedine na chate tak sa utrapi.

POMOC!!

(diana, 3. 5. 2013 15:48)

Mám andulku už asi 3 mesiace, snažím sa ju ochočiť ale je veľmi agresívna. Vždy keď k nej pomaly dám palec iba stoji a ani sa nepohne, idem bližšie a už ma začne kúsať. Neviem čo mám robiť :/ a bojím sa že už si ju neochočím..
Ďalší problém je že ked ju pustím, tak sa nechce vracať do klietky aj keď tam má jedlo. Skúšam jej prikladať ruku s prosom aby som ju preniesla do klietky ale bez šance....
Chcem sa opýtať, či vadí ked by bola andulka pustená celú noc. Možno ráno by sa tam vrátila sama keby vyhladla. Ďakujem za odpoved :)

:D

(Jožo, 9. 12. 2012 21:05)

Dnes som krmil andulky a zrazu mi usla jedna z klietky a lietala v kuse a vzdi pristala iba na skrinu a bolo dobre ked som ju zacal cytat vdety ked lietala?

Prvý let

(Lucka, 12. 11. 2012 16:34)

včera som prvý krát po týždni pustila svoju novú andulku lietať. najskôr sa bála ale aj moja druhá andulka (tú mám už dlhšie) bola vonkua tak tiež vyletela. najskôr splašene búrala do nábytku a žalúzii a neskôr sa ukľudnila. boli hladné a tak som si trochu prosa nasypala na ruku a dala jesť tej staršej a ked tá nová videla ze je tam jedlo aj ona prisla a jedla tiež. takže sa mi 1. krát najedla z ruky a dokonca sa aj sama vrátila do klietky - úspech :D

Lety andulky

(MISKA , 12. 4. 2012 10:25)

prvý let bol v Anickinej izbe bola vystrasena potom sm ju museli dat do klietky....... Po case si zvykla vcera ked som ju pustila stala na bydielku a pozerala hahahah :D ale nakobiec vyletela bol to pekny let :D