Choď na obsah Choď na menu
 


Andulky a deti

original5.jpgKeď chcú rodičia kúpiť svojmu dieťaťu nejaké zvieratko, ktoré nebude behať po byte, a bude uzavreté v klietke, niekedy si vyberú práve andulku. Ale musíte si uvedomiť, že mať andulku je určitá zodpovednosť, a že jej treba dostatočnú hygienu aby vtáčik neochorel prípadne nezomrel. A vymieňať noviny, jedlo a vodu, toto dieťa nezvládne, a tak určitá zodpovednosť padne na Vás.
andulka5.jpgMusíte dávať pozor, aby dieťa nejakým nedopatrením neublížilo krehkému stvoreniu ako je andulka. Napríklad nesmie dávať ruky do vnútra klietky a snažiť sa vyťahovať andulku vonku, alebo mu búchať do klietky, alebo pri ňom kričať (andulky majú jemný sluch)
A musíte rátať aj s tím, že nadchnutie dieťaťa pre to, že dostalo andulku čoskoro vyprchá a nebude prejavovať o neho dostatočný záujem.


Ich úloha, ako sa starať o andulku musí odpovedať veku.

 

Deti do 7 rokov môžu andulke každý deň v určitú dobu podať nejaký pamlsok ktorý má rada. Musíte tiež zistiť, čo andulke chutí a čo nie. Pri každodennej starostlivosti sa môžu deti prizerať a pomáhať.

 

2236248.jpgDeti od 7 do 10 rokov môžu andulkám kupovať kŕmenie a občas im zo svojho vreckového kúpiť nejakú hračku. Mali pri prevziať každodennú starostlivosť a podávanie vody a kŕmenia   a pomáhať pri týždennom čistení.  Rozhodne je ale treba, aby dospelí kontrolovali, či má andulka dostatok kŕmenia  a vody.


male-andulky.jpgDeti od 10 rokov sa môžu už dôkladne a samostatne starať o andulku. Dávať jej jedlo, vodu, kupovať hračky, vymieňať noviny atď. Stále je ale potreba, aby dospelí sem tam sa pozreli či má andulka všetko čo jej treba a či je čulá.  So svojim dieťaťom a zvieratkom sa často rozprávajte. Môžete sa spýtať napríklad na jeho zvyčajné správanie, obľúbené ovocie alebo na obľúbené hračky.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Moje andulky

(Adela, 8. 4. 2016 10:36)

Ano je to dobre znamenie! Ved aj ludia ked sa zobudia tak zívajúva pod. A aj ine zvierata! A keby to bol problem, bolo by to horsie mozno by tu uz neboli :/ moje to robia tiez a ked som mala predtym rozelu tak aj ta to robievala ;) . niet coho sa bat ;)

Re: Moje andulky

(beata, 20. 1. 2014 18:38)

neviem ale ja mam andulky a robia mi to tiez a isla som veterinarovi a povedal ze je to normalne a to preto ze maju tie nohy skrcene tak si ich musia vystriet

Re: Moje andulky

(pjlphlpl, 23. 8. 2014 9:57)

tvoje ascgbgsbh

1.deň s andulkou Lenny

(majqa28, 19. 4. 2015 18:55)

Nasa prva andulka bambulka bola ako z divych vajec napriek kupy od super chovatela co mam sluboval,ze je zvyknuta na ruku...zial uletela nam.dnes sme kupili samca Lennyho a ten sa behom polhodinky z ruky najedol bez problemov,je sice este plachy ale vsetko je na dobrej ceste.mimo chodom tento chovatel vyzeral ako alkac a bol doat nepeijemny na burze ale asi dojem klame,lebo lenny je nauceny na ludi,asi sa mu venoval....a nakoniec rafa by som poprosila niekoho kto mi poradi aku lahko doatupni vetvixku moz dat do klietky co moze aj ozobavat a aku doma vyrobenu jracku mu mozem vyrobit.vdakaaa

Andulky

(Kika, 17. 7. 2014 11:37)

Prosim mozem moju andulku vypustit na balkon ? my tam mame okna takze by nikde neuletela a preco moja andulka sa ma boji ? hned ked pridem ku nej tak lieta po klietke ako besna! Nechapem!

Re: Andulky

(pomoc, 6. 8. 2014 16:17)

Není ochočena !!!!

Re: Andulky

(lili, 9. 10. 2014 21:22)

Neboji sa vas ?

moja andulka

(kristinka, 9. 10. 2014 21:13)

Ked pridem ku nej tak som si vsimla ze jej zacal zospodu troch cierniet zobak

andúlka

(lululula, 22. 6. 2014 19:05)

ja som mala andúlku ked som bola malá pipa a teraz mám 2 pipa a cilku

fuuuuuj

(Amelie, 24. 2. 2014 21:36)

Fuuuuuuj ta zena na obrazku je urcite nejaka fetacka protoze vyzera ako prysera

Re: male adnulky

(andulinka, 17. 11. 2013 20:46)

Ahoj Barisa ! Tvoja malá andulka môže byť chorá. Avšak keď javí záujem o jedlo a pod. , tak je zdravá a chvostík jej časom dorastie. Tak zatiaľ !

male andulky

(Barisa, 21. 7. 2013 11:06)

Dobry den, dostali sme 2 male andulky. Jedna ma chostik taky standardny, dlhsi, ta druha ale akoby ho ani nemala. Je to nejaka vada? Alebo ten chvost moze este casom dorast?
Dakujem velmi pekne za informaciu

: Zlatučké malé andulinky

(Sara trix, 29. 7. 2013 16:40)

som sara trixova učím moje andulky hovoriť zatial vedia povedať slovičko paulinka milujem svoje andulky

malá aj veľká rada

(maria podhányiová, 4. 6. 2013 15:46)

Ak chcete kúpiť nejakú andulku aj všetko potrebné k jej chovu tak môžete zajsť na burzu krorá sa koná v dome techniky v Žiline od 07:00 do 12:00 hodiny každú prvú nedeľu v mesiaci najskôr bude dňa 7.7.2013

Belinka

(Lussy, 22. 2. 2012 18:53)

Mám rada andulki a jednu aj máme doma.Volá sa Belinka.

Re: Belinka

(Betka, 24. 3. 2012 13:40)


A vie rozpravat alebo chodit po rukach hhh

Re: Re: Belinka

(Marek L., 15. 2. 2013 21:03)

ved to je to najlahsie Betka :D

mamka

(Katka, 1. 6. 2012 22:31)

ahojte ja sa o moju andulku az tak velmi nestaram zachvilu mam 11amoja mamka nejavi o andulku zaujem

Re: mamka

(Katúš, 16. 9. 2012 17:26)

No nespoliehaj sa na mamku tvoja andulka je TVOJA andulka a musíš sa o ňu starať inak to nejde.. Predstav si, že by sa o teba tvoja mamka nestarala nepustila by ťa vonku hrať sa, nepostarala sa o teba nedala ti jesť,atď atď..TO JE PRE NU HROZNé..!! Potom si si ju načo kúpila ?.. Nič v zlom nechcem byť múdra ale v tomto smere s tebou nesúhlasím. O každé zvieratko, ktoré máš sa musíš starať ja mám doma psa, korytnačku,rybky,andulku,zajačika a škrečka a každé ráno už o pól piatej ráno vstávam aby som vyvenčila psíka keď s ním prídem domov tak mu dám najesť a napiť a neskôr s ním musím ísť vonku zas lebo sa napapkala a napila...o škrečka sa musím taktiež starať ja lebo mamka mi povedala : ak chceš zvieratko tak sa musíš aj starať a ja sa starám .. Nejde len o to, že mu (psíkovi) dám najesť a napiť ale treba sa s ním hrať behať po vonku kúpať ho a proste venovať sa mu ako dieťatku.. škrečkovi musím čistiť každý týždeň akvárium lebo aby mal čistotu a nie špinu a smrad!!korytnačke musím meniť vodu jedlo a čistiť ju ,o zajačika sa taktiež starám každý deň mu chodím vonku po trávičku(datelinku) a mením im každý deň vodu a jedlo! Chápeš Zodpovednosť je na 1.mieste bezohľadu na to či sa ti chce alebo nie . proste sa to musí!! Inak daj vtáčika niekomu kto sa o neho bude starať .. :// Nemyslela som to zle ale nechcem aby skončil zle ..:)

CHOVA ANDULIEK DAJTE ODPOVEDAT

(Betka, 24. 3. 2012 13:52)

STE TU LEBO VSETKO VIEM O CHOVE ANDULIEK TAKZE KEBY STE CHCELI TAK DAJTE ODPOVEDAT TAKZE VSETKOVIEM O CHOVU A.