Choď na obsah Choď na menu
 


Andulky a deti

original5.jpgKeď chcú rodičia kúpiť svojmu dieťaťu nejaké zvieratko, ktoré nebude behať po byte, a bude uzavreté v klietke, niekedy si vyberú práve andulku. Ale musíte si uvedomiť, že mať andulku je určitá zodpovednosť, a že jej treba dostatočnú hygienu aby vtáčik neochorel prípadne nezomrel. A vymieňať noviny, jedlo a vodu, toto dieťa nezvládne, a tak určitá zodpovednosť padne na Vás.
andulka5.jpgMusíte dávať pozor, aby dieťa nejakým nedopatrením neublížilo krehkému stvoreniu ako je andulka. Napríklad nesmie dávať ruky do vnútra klietky a snažiť sa vyťahovať andulku vonku, alebo mu búchať do klietky, alebo pri ňom kričať (andulky majú jemný sluch)
A musíte rátať aj s tím, že nadchnutie dieťaťa pre to, že dostalo andulku čoskoro vyprchá a nebude prejavovať o neho dostatočný záujem.


Ich úloha, ako sa starať o andulku musí odpovedať veku.

 

Deti do 7 rokov môžu andulke každý deň v určitú dobu podať nejaký pamlsok ktorý má rada. Musíte tiež zistiť, čo andulke chutí a čo nie. Pri každodennej starostlivosti sa môžu deti prizerať a pomáhať.

 

2236248.jpgDeti od 7 do 10 rokov môžu andulkám kupovať kŕmenie a občas im zo svojho vreckového kúpiť nejakú hračku. Mali pri prevziať každodennú starostlivosť a podávanie vody a kŕmenia   a pomáhať pri týždennom čistení.  Rozhodne je ale treba, aby dospelí kontrolovali, či má andulka dostatok kŕmenia  a vody.


male-andulky.jpgDeti od 10 rokov sa môžu už dôkladne a samostatne starať o andulku. Dávať jej jedlo, vodu, kupovať hračky, vymieňať noviny atď. Stále je ale potreba, aby dospelí sem tam sa pozreli či má andulka všetko čo jej treba a či je čulá.  So svojim dieťaťom a zvieratkom sa často rozprávajte. Môžete sa spýtať napríklad na jeho zvyčajné správanie, obľúbené ovocie alebo na obľúbené hračky.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vtaci

(danka, 4. 3. 2012 19:18)

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ty suuuuuuuu naaaaaaaaaadhernyyyyyyyyyyyyyyyy............